SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00W dniach 9 i 10 maja 2019 r. klasa VII wraz z wychowawcą panią Agatą Szafron i opiekunem panią Sylwią Łuszcz udała się na wycieczkę klasową do Zakopanego. W każdej wyprawie w górskie rejony towarzyszył nam licencjonowany przewodnik górski.

Pierwszym punktem naszej wycieczki była Dolina Kościeliska. Mogliśmy tam m.in. podziwiać piękną tatrzańską  przyrodę, zobaczyliśmy tzw. Skałę Pisaną, odwiedziliśmy prawdziwą bacówkę, a na końcu spróbowaliśmy legendarnej szarlotki w górskim schronisku. Następnie udaliśmy się na smaczny obiad w góralskiej karczmie. Około godziny 17:00 byliśmy w Młodzieżowym Schronisku "Szarotka", gdzie miał miejsce nasz nocleg. Wieczorem udaliśmy się jeszcze na spacer po Zakopanem, którego punktem kulminacyjnym były słynne Krupówki. Tego dnia pokonaliśmy pieszo dystans ok. 17 km. Zmęczeni i dotlenieni, ale zadowoleni, wszyscy spaliśmy "jak zabici".
Następny dzień rozpoczął się od wspólnego przygotowania śniadania. Kolejnym punktem wyjazdu była Polana Rusinowa, gdzie można podziwiać przepiękną panoramę Tatr. W drodze na nią spotkaliśmy stado jeleni. Schodząc z Polany zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Maryjnym na Wiktorówkach. Popołudnie zostało zwieńczone wspólnym wyjściem na pizzę.
Wycieczka pod każdym względem była udana. Dopisała pogoda, jedzenie nie zawiodło, przewodnicy byli mili i ciekawie opowiadali, miejsce noclegowe było schludne i wygodne, a co najważniejsze wszystkim dopisywał dobry humor. Zadowoleni, ale już tęskniący za Zakopanem, wieczorem wróciliśmy do Wisły Wielkiej, obserwując w drodze powrotnej kilka pięknych tęcz.

Agata Szafron

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com