SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESPLista dzieci przyjętych do klasy I - pobierz

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiśle Wielkiej informuje, że wszystkie dzieci, które zostały zgłoszone elektronicznie przez rodziców do szkoły i zamieszkują w obwodzie szkolnym (sołectwo Wisła Wielka), zostaną przyjęte do klasy I na rok szkolny 2021/2022.

Lista dzieci zakwalifikowanych do klasy I - pobierz

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022 do kl. I szkół podstawowych - tutaj (strona 2)

Uchwala - kryteria rekrutacji do kl. I SP - tutaj

Zapisy i rekrutacja będą się odbywały elektronicznie na stronie: https://sp-pszczyna.nabory.pl

ZAPISY DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIŚLE WIELKIEJ

Jeżeli chcecie Państwo zapisać dziecko do szkoły podstawowej, w obwodzie której mieszka, wystarczy, że wypełnicie Państwo elektroniczny formularz ZGŁOSZENIA dostępny na tej stronie i złożycie go w sekretariacie Państwa szkoły obwodowej.

Po wypełnieniu w systemie formularz należy wydrukować, podpisać i złożyć w sekretariacie szkoły, w obwodzie której zamieszkuje dziecko.

Dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu.

Do klasy I przyjmowane są:
• dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2014) - objęte obowiązkiem szkolnym,
• dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2015) - zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej,
• dzieci odroczone od obowiązku szkolnego.

Ze względów organizacyjnych zaleca się, aby dokonać zapisu w terminie od dnia 15 marca 2021 r. godz. 8:00 do dnia 22 kwietnia 2021 r. do godz.15:00.

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły.

REKRUTACJA DZIECI SPOZA OBWODU

Przy zapisach do szkoły podstawowej obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że szkoły podstawowe przyjmują dzieci zamieszkujące w ich obwodzie. Istnieje jednak możliwość zapisania dziecka do szkoły pozaobwodowej, w przypadku, gdy starsze rodzeństwo już do niej uczęszcza, bądź wyrazicie Państwo chęć zapisania dziecka do klasy I.

Aby zapisać dziecko do szkoły spoza obwodu, należy wypełnić elektroniczny formularz WNIOSKU, wydrukować formularz i złożyć w szkole wpisanej na pierwszym miejscu w terminie od dnia 15 marca 2021 r. godz. 8:00 do dnia 22 kwietnia 2021 r. do godz. 15:00.

We wniosku można wskazać od 1 do 3 szkół, w kolejności zgodnej z preferencjami. Przyjęcie dziecka do wybranej szkoły spoza obwodu będzie uzależnione od liczby wolnych miejsc w tej szkole oraz spełniania przez dziecko kryterium rekrutacji.

Należy pamiętać, że złożenie wniosku nie gwarantuje przyjęcia dziecka do wybranej szkoły.

W przypadku chęci zapisania dziecka do szkoły podstawowej, w której dziecko dotychczas uczęszczało do oddziału przedszkolnego lub do szkoły podstawowej w zespole szkolno-przedszkolnym, w którym dziecko uczęszczało do przedszkola, należy wypełnić i złożyć w sekretariacie tej szkoły podstawowej WNIOSEK.

Realizujemy:

 

 

 

Wakacje za:
1 1
0 0
dni
1 1
5 5
godzin
2 2
3 3
minut
0 0
2 2
sekund

Klik dla Filipka

 

Certyfikaty:

 

 

 

Free website templates Joomlashine.com