Szkoła to bardzo często miejsce, gdzie organizuje się wiele akcji, w tym też dobroczynnych, opartych na zasadzie wolontariatu. Nasza szkoła od lat angażuje i motywuje uczniów do udziału w tego rodzaju przedsięwzięciach.

Rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony przez panią Minister Edukacji Narodowej Rokiem Wolontariatu, dlatego też podobnie jak w latach poprzednich chcemy włączyć się w akcje mające na celu zrobienie czegoś dobrego. W I semestrze zaplanowaliśmy udział w akcji Fundacji Pomocy Humanitarnej "Kup pan szczotkę" oraz w projekcie UNICEF "Wszystkie kolory świata".

Akcja „Kup pan szczotkę” polega na zebraniu szczotek i past do zębów, które trafią do ośrodków misyjnych w Afryce. Szczegóły akcji – tutaj.

Celem projektu UNICEF „Wszystkie kolory świata” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.
W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określą jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”. Laleczki zostaną zaprezentowane w szkole, a w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Angoli będzie można zaopiekować się wybraną laleczką. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia. Szczegóły akcji – tutaj.

Zwracamy się z prośbą do rodziców, aby pomogli swoim dzieciom włączyć się do działań, które uczą pomagać innym i zachęcają do bycia potrzebnym. Chcemy kształtować u dzieci postawę czerpania radości z dawania i uwrażliwiać je na trudne losy ich rówieśników z dalekich krajów.

Barbara Uszok

Realizujemy:

 

 

 

Free website templates Joomlashine.com